Polugodišnji finansijski izvještaji za 2013.

admin
Site Admin

Re: Polugodišnji finansijski izvještaji za 2013.

PostPostao/la admin » 30 kol 2013, 08:03

Sarajevo osiguranje: prihodi 29.952.000 KM dobit 300.800 KM

Damirko

PostPostao/la Damirko » 04 ruj 2013, 08:45

Malo je OT, ali su i ŽGP i Euroasfalt spomenuti baš ovdje (panzer i monty) i baš post ispod posta. Pročitah Mentalista kako komentariše rad ŽGP-a na drugom threadu.
Sve što piše, uglavnom se slažem, posebno da je ŽGP firma koja dobro radi, odnosno izvodi radove. Ali, rezutat u minusu. U istom postu piše da je posao dobio konzorcij Euroasfalt-ŽGP, a Monty (se) pita kakav li je izvještaj kraljeva autocesta u BiH, Euroasfalta. Da skratim, ŽGP dioničko društvo, izvode radove, novca nema. Trudim se ne nagađati, ali nameće se zaključak da se novac vjerovatno dogovorno prebacuje u Euroasfalt iz kojeg ga je kasnije mnogo lakše izvući.

panzer

PostPostao/la panzer » 04 ruj 2013, 13:57

Jeste malo čudno što su prihodi mali ali ipak treba sačekati kraj godine. On će sigurno pokazati kako se poslovalo ove godine. Posebno zato što je druga polovina godine puno dinamičnija a i ušli su u nove projekte kao što je stupska petlja i lot 3 sarajevske zaobilaznice. Dobit se može prebaciti u drugu firmu ali prihod baš i ne može. On se mora evidentirati.

admin
Site Admin

PostPostao/la admin » 04 ruj 2013, 22:01

Standard furniture factory : prihod 40,2 mil KM dobit 2,1 mil KM

montypython

PostPostao/la montypython » 05 ruj 2013, 08:37

Damirko je napisao/la:Malo je OT, ali su i ŽGP i Euroasfalt spomenuti baš ovdje (panzer i monty) i baš post ispod posta. Pročitah Mentalista kako komentariše rad ŽGP-a na drugom threadu.
Sve što piše, uglavnom se slažem, posebno da je ŽGP firma koja dobro radi, odnosno izvodi radove. Ali, rezutat u minusu. U istom postu piše da je posao dobio konzorcij Euroasfalt-ŽGP, a Monty (se) pita kakav li je izvještaj kraljeva autocesta u BiH, Euroasfalta. Da skratim, ŽGP dioničko društvo, izvode radove, novca nema. Trudim se ne nagađati, ali nameće se zaključak da se novac vjerovatno dogovorno prebacuje u Euroasfalt iz kojeg ga je kasnije mnogo lakše izvući.

I ja ću kratko biti OT, da ne prenosim sad na ŽGP da se ne izgubi nit. Ukratko,čitaš mi misli. I sam je panzer pomenuo Euroasfalt, a i meni je odmah tako nešto palo na pamet. Prosto bi bilo čudno da se odvijaju toliki radovi i obrće novac a da se niko ne namiruje (mislim naravno na stranke). ŽGP nije kooperant/podugovarač Euroasfaltu, koliko je znam, tada bi to bilo lako. Zato me čudi da su i prihodi ŽGPa mali. Ali uvijek ima načina. Evo jednog suludog: Euroasvalt npr stvalja za svoj dio radova visoke cijene i ubire kajmak, a ŽGP stavlja niske cijene u tenderu da bi zajedno bili konkurentni i dobili posao. Naravno tada bi onda ŽGP morao svjesno žrtvovsti sebe. Možda je to samo moja paranoja, ne znam, iskustvo života u ovoj državi me uči da prvo pomislim na najgore i najnevjerovatnije stvari. Evo pogledaćemo FI ŽGPa nakraju godine, a tako bih volio da je samo moja paranoja. Međutim nešto me buni, nisku dobit bih još i shvatio, objasnila bi je gornja priča, ali niski prihodi??? Gradnja puta traje već neko vrijeme a svakako čitavu ovu godinu, ŽGP se spominje svugdje I svugdje radi velike stvari taško mi je objašnjiv niiski prihod čak i ako stavlja relativno niske cijene jer su količine radova ogromne (ili sam ja bar mislio da su ogromne).

Natrag na “INVEST.BA”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 22 gosta.